Rychlost na max díky klávesovým zkratkám

digi škola

Mým krédem je ulehčit si život všude tam, kde je to možné. Proto s oblibou používám klávesové zkratky. Jednak kvůli urychlení práce a také z důvodu eliminace klikání myší. Mé karpální tunely myš vyřadily ze seznamu oblíbených nástrojů.

Klávesové zkratky mi umožňují jednoduchým způsobem udělat věc, kterou bych jinak musela klikat myší celou věčnost. Většinou se skládají ze stisknutí kombinace dvou či více kláves najednou. Klávesová zkratka se zapisuje jako sekvence tisknutých kláves, většinou oddělených mezerou nebo znakem plus (+). V našem případě jsem zvolila pro spojení kláves znaménko +.

Seznam zkratek jsem rozdělila na tři části. Ta první jsou notoricky známé zkratky, které vás asi moc nepřekvapí, ale je dobré je mít někde pohromadě pro strýčka Alzheimera. 

Druhý seznam jsou zkratky méně známé, ale o to důležitější, protože jejich používáním ještě více zvýšíte svou produktivitu. A o to zde přeci běží! 

Třetí část je pro fajnšmekry, kteří mají první dvě skupiny zažité v krvi a chtějí si rozšířit obzory.

Nicméně, i tak seznam zkratek neuvádím kompletní. To bychom tu byli do rána. Pro opravdu velké studenty uvádím odkaz na Microsoft a Apple s kompletním přehledem zkratek a jejich významů.

Tak vzhůru do turbulentních výšin produktivity.

Vaše Digi Katka

Kompletní tahák s klávesovými zkratkami si můžete stáhnou zde:

  • Facebook skupina

    Připoj se do Facebook skupiny a staň se součástí živé komunity Digi holek. Přijď si pro radu nebo sdílej své digi zkušenosti.

  • Kategorie