podnikatelka 10

Kateřina Reichertová

Zakladatelka a spojovatelka digi žen

Podnikatelkou jsem se stala v roce 2014, kdy jsem ukončila svou mnohaletou kariéru v reklamě a založila rodinné a co-workingové centrum MAM Prostor na Praze 5. Do projektu jsem skočila rovnýma nohama a rozjela ho ve velkém.

Sama jsem si pronajala třípatrovou vilu v luxusní čtvrti na Malvazinkách, kterou jsem s pomocí přátel vymalovala a vybavila. Sestavila jsem program centra, našla spolupracovníky, lektory i chůvy na hlídání. Vznikl prostor, kde si měl každý najít své místo. Pro práci, pro sebe i pro děti.

podnikatelka 8

Čekání na první zákazníky přineslo rozčarování

Vyrobila jsem webové stránky, spustila marketingovou kampaň a čekala na zákazníky. Opravdu přicházeli, ale mnohem pomaleji, než jsem předpokládala. Můj finanční polštář se postupně tenčil, až byl po roce placatý. Poprvé mě napadlo, že to vzdám, což jsem ihned zavrhla. Jako rozený beran bojuju do poslední chvíle.

Povedlo se mi získat pro svůj projekt partnerku, původně klientku centra. Najednou jsem nebyla na všechno sama. Měla jsem parťáka, se kterým jsem mohla sdílet myšlenky a nápady a společně je přivádět k životu. V neposlední řadě dostalo centrum další finanční injekci pro udržení provozu. Po dvou letech ale přišel další propad.

Dva roky bez výplaty

Ačkoliv se nám postupně dařilo zvyšovat počet klientů, stále to nebylo dost, aby zbyly peníze na naše výplaty. Celé dva roky jsme pracovaly zadarmo, což se po čase přestalo líbit našim manželům. Partnerka se na to konto rozhodla spolupráci ukončit a já zůstala na projekt opět sama. Tedy ne úplně, ale s tříměsíčním miminkem po boku.

Nastalo nejnáročnější období mého podnikatelského příběhu. Neustále jsem pracovala, řídila provoz, vedla administrativu, starala se o propagaci centra, komunikovala s klienty. A do toho všeho jsem pečovala o miminko, které potřebovalo mámu. Nad vodou mě držel hlavně manžel.

vzdělávání 9
podnikatelka 7

Okamžik zlomu si dal na čas, ale přišel

Po třech letech konečně přišel průlom. Díky neúnavné práci, propagaci a hledání dalších zdrojů financování jsem stabilizovala cash-flow. Měla jsem dostatek peněz a po třech letech dokonce i svou, ač skromnou, výplatu. S radostí jsem také předala některé činnosti dalším lidem, protože jsem je měla z čeho zaplatit. Vyvstaly ale nové problémy.

Jak centrum rozšiřovalo svou činnost, přibývalo práce. A tehdy přišly ke slovu digitální technologie. Jako žena reklamy jsem žila v online prostředí každý den. Ukázalo se ale, že pokud se digi světu přestanete intenzivně věnovat, což já díky pracovnímu a rodinnému kolotoči musela, dost rychle vám ujede vlak.

Chyběl mi průvodce digitálním světem

Bylo mi jasné, že mnoho činností centra by mohly převzít různé aplikace a digitální vychytávky, ale dlouhé hodiny mi zabralo jen prokousat se základními informacemi. Jak moc mi chyběl někdo, kdo by řekl: „Oukej, Katko, ty potřebuješ lepší rezervační systém, aby byl plně automatický. Máš na výběr tyhle možnosti. První umí tohle, druhá je lepší v tomhle.“ Místo toho jsem hledala, zkoušela, tápala. A zoufale se snažila ušetřit čas strávený podnikáním pro svého syna.

Od začátku jsem se ráda potkávala s ostatními podnikatelkami. Plnou hodnotu spolupráce jsem ale poznala ve chvíli, kdy mi mé podnikání už pořádně přerůstalo přes hlavu. Dlouho jsem se snažila všechno rozlousknout sama. Když to zvládnou ostatní, proč bych nemohla já? Až později mi došlo, že pokud chci být v něčem opravdu dobrá, musím spolupracovat s lidmi, kteří jsou opravdu dobří v tom svém.

kurzy
levné kurzy 2

A tak jsem průvodce vytvořila

A tam někde se zrodila DigiŠKOLA. Život podnikatelky je řehole. Vrhnete se do něj, protože se chcete věnovat činnostem, které vás těší, a nakonec zjistíte, že děláte tisíc dalších věcí, které vás však těší už méně. Svět digitálních technologií dokáže z tisíce věcí udělat desítky i jednotky, ale není jednoduché do něj proniknout, když se točí tak rychle.

Díky své společenské povaze jsem potkávala spousty žen, které jsou v digi světě jako ryby ve vodě. A já se rozhodla je propojit a vytvořit místo, kam si mohou chodit podnikatelky pro radu, jak zjednodušit a zefektivnit své podnikání prostřednictvím digitálních technologií.

Vyrostla tedy DigiŠKOLA, ve které vás vřele vítám.

Je to místo, které....

  • je dostupné všem, tedy online.
  • je srozumitelné nám ženám, protože nemluvíme řečí ajťáků.
  • pomůže každé ženě najít aplikaci nebo technologii, kterou aktuálně potřebuje.
  • nás ženy naučí rychle používat technické vychytávky.
  • je bezpečné a můžete se zeptat na cokoliv beze strachu, že se vám někdo vysměje.
digi škola 12

DigiŠKOLA se probouzí k životu

Čerpat její výhody ale můžete už teď. Získejte každý týden jeden užitečný tip ze světa digitálních technologií. Zdarma a pohodlně ve svém e-mailu.